یخ ساز صنعتی

یخ ساز صنعتی

یخ ساز صنعتی ، انسان از زمان های بسیار دور برای نگه داری مواد غذایی خود از غارهای زیرزمینی و چاه ها استفاده می نمود و برای خنک نگه داشتن آب یخ در فصل های گرم از آب انبار بهره می برد که به چنین مکان های یخدان یا یخچال می گفتند.

با پیشرفت زندگی بشر و به تبع آن پیشرفت تکنولوژی، نیاز انسان به داشتن یخ سازهایی با گنجایش بیشتر و هم راحتی بیشتر در کار احساس شد. به همین دلیل یخ سازهایی با شکل های امروزی طراحی شد که مصارف مختلفی دارند. مثلا هم در تولید یخ و برفک و هم جهت منجمد کردن مواد غذایی بکار می رود.

ویژگی دستگاه های یخ ساز

ویژگی دستگاه های یخ ساز ، دستگاه های یخ ساز صنعتی در مدل های مختلفی تولید می شوند به همین دلیل هر کدام دارای خصوصیات و ویژگی های خاص خود هستند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

دستگاه های یخ ساز به آسانی قابل نصب و راه اندازی هستند.

این دستگاه ها دارای یخ زن ریز و یخ زن درشت می باشد.

دستگاه های یخ ساز مخزن مخصوص نگهداری یخ را دارند.

برداشت یخ از این دستگاه ها بسیار راحت می باشد.

این دستگاه ها دارای سیستم رسوب گیر می باشند که موجب جلوگیری از استهلاک و خرابی دستگاه می شود.

بدنه بیرونی این دستگاه ها از استیل ضد خش می باشد که موجب مقاومت نسبت به ضربه می باشد و همچنین شستشو را بسیار آسان میکند.

بدنه داخلی دستگاه های یخ ساز از جنس ABS می باشد که قابلیت شستشو را دارد.

در پشت در این دستگاه ها یک قاب سه تکه قرار دارد که در صورت خرابی و یا صدمه دیدن قابل تعویض می باشد.

قرار دادن پمپ در دستگاه های یخ ساز بر اساس ظرفیت آن، هم باعث افزایش طول عمر می شود و هم در مصرف برق صرفه جویی می کند.

دلایل استفاده از دستگاه یخ ساز

دلایل استفاده از دستگاه یخ ساز ، دستگاه های یخ ساز در مشاغل صنعتی بسیار کاربرد دارند و بهینه هستند. استفاده از دستگاه های یخ ساز دلایل زیادی دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

باعث افزایش بازدهی و ظرفیت در محیط کار می شود.

به محیط کار نظم می بخشد.

در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

به بهداشت محیط کار کمک بسیاری می کند.

به محیط کار جلوه ویژه ای می بخشد.

انواع دستگاه های یخ ساز صنعتی

یخ ساز صنعتی
یخ ساز صنعتی

انواع دستگاه های یخ ساز صنعتی ، دستگاه های یخ ساز در برندها و مدل های مختلفی طراحی شده است که شرکت البرز تجهیز ارائه کننده این دستگاه ها در ظرفیت های مختلف می باشد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم:

دستگاه یخ ساز خانگی

دستگاه یخ ساز حبه ای

دستگاه یخ سازقالبی

دستگاه یخ ساز پولکی

دستگاه یخ ساز پودری

دستگاه های یخ ساز، یخ را در قالب ها و شکل های متفاوتی تولید می کنند که باعث می شود در مکان ها و همینطور شغل های متفاوتی مورد استفاده قرار بگیرد. در مطلب زیر با هر کدام از دستگاه ها بیشتر آشنا می شوید.

دستگاه یخ ساز خانگی

دستگاه یخ ساز خانگی ، یخ ساز خانگی بسیار پر کاربرد بوده و به دلیل طراحی زیبای آن قابل استفاده در رستوران ها، کافی شاپ ها، اتاق های هتل ها و همچنین در آبمیوه فروشی ها است. جنس بدنه این دستگاه از استیل ضد خش بوده که باعث افزایش طول عمر و دوام آن می شود. جنس بدنه داخلی آن از ABS و قابل شستشو و بهداشتی می باشد. این نوع از یخ ساز به دلیل کم صدا بودن در خانه نیز قابل استفاده است. همینطور می توان با ریختن آبمیوه در مخزن این دستگاه یخ های طعم دار تهیه نمود. استفاده از این دستگاه بسیار آسان می باشد. برای این امر کافی است در داخل مخزن دستگاه آب ریخته و سپس آن را روشن کنید تا به طور اتوماتیک یخ را تولید کند.

دستگاه یخ ساز حبه ای

دستگاه یخ ساز حبه ای ، این دستگاه یکی از پرقدرت ترین انواع دستگاه های یخ ساز است که به همین دلیل در مناطق گرمسیری بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. جنس بدنه آن از استیل و مقاوم در برابر ضربه می باشد که این خاطیت باعث افزایش طول عمر آن شده است همینطور از زنگ زدگی دستگاه جلوگیری می کند. بدنه داخلی آن نیز از ABS تولید شده که قابلیت شستشو را داراست. این نوع از دستگاه از پرمصرف ترین و همنیطور پر کاربرد ترین دستگاه های یخ ساز در دنیا است و بیشتر در قصابی ها، سوپرمارکت ها و رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از این دستگاه کافی است که آب را داخل باک ریخته و بعد از آن دستگاه را روشن کنید تا به طور خودکار شروع به تولید یخ کند.

دستگاه یخ ساز قالبی

دستگاه یخ ساز قالبی ، این دستگاه دارای ابعاد بزرگ می باشد. این دستگاه قادر به تولید یخ در قالب های بزرگ است و در مکان های صنعتی مانند سردخانه ها کاربرد دارد. جنس بدنه این دستگاه از استیل ضد خش می باشد و در مقابل ضربه مقاوم است و همینطور قابل شستشو می باشد. بدنه داخلی آن نیز از جنس ABS می باشد که می توان آن را شستشو کرد و در مواقعی که نیاز است آن را ضد عفونی کرد. دستگاه یخ ساز قالبی در مکان های کوچک مانند رستوران ها وهتل ها قابل استفاده نیست اما شرکت های بزرگ با خرید این دستگاه مبادرت به تولید یخ کرده و آن به دیگر مکان ها مانند قصابی ها و رستوران ها می فروشند.

دستگاه یخ ساز پولکی

دستگاه یخ ساز پولکی ، دستگاه یخ ساز پولکی از لحاظ ظاهری شبیه به دستگاه یخ ساز حبه ای و پودری می باشد اما از نظر کاربرد از هم متفاوتند. بدنه این دستگاه نیز مانند دیگر دستگاه های یخ ساز از جنس استیل می باشد. این دستگاه قادر به تولید یخ به صورت پولکی می باشد و ماهی فروش ها از این نوع یخ برای سرد و منجمد نگه داشتن ماهی ها استفاده می کنند. زیرا این یخ می تواند تمامی قسمت های ماهی را پوشش داده و از فاسد شدن آن جلوگیری کند.

دستگاه یخ ساز پودری

دستگاه یخ ساز پودری ، یکی دیگر از دستگاه هایی که قادر به تولید یخ می باشد، دستگاه یخ ساز پودری می باشد. این دستگاه یخ را به صورت پودر و برف تولید می کند. جنس بدنه این دستگاه نیز از استیل می باشد. عملکرد این دستگاه مانند دیگر دستگاه ها است با این تفاوت که زمانی که یخ سازی انجام می شود، این یخ با دستگاه کراش خرد می شود. این دستگاه در آبمیوه فروشی ها کاربرد دارد و برای خنک و سرد نگه داشتن آبمیوه استفاده می شود.

دستگاه های یخ ساز با نام های دیگری نیز شناسایی می شوند و در بازار به این نام ها مرسوم هستند که عبارتند از : یخ ساز صنعتی، یخ ساز خانگی، یخ ساز کافی شاپی، یخ ساز قصابی و یخ ساز رستورانی.

مکانیسم دستگاه یخ ساز

مکانیسم دستگاه یخ ساز ، دستگاه های یخ ساز دارای سیستم پیچیده ای هستند. به این شکل که در صورت هماهنگ نبودن بخش های مختلف، موجب اتلاف انرژی شده و مدت زمانی بعد با فشار آمدن به موتور، موجب خرابی دستگاه می گردد.

در دستگاه یخ ساز چه نوع صنعتی و یا نوع خانگی آن، آب وارد مخزن شده و با یک شیر ورود میزان آب به داخل باک تنظیم می شود. سپس آب به سمت پمپ انجمادی حرکت کرده و تبدیل به یخ شده و بعد از یک چرخش مجددا آب به داخل باک دستگاه حرکت می کند.

قیمت دستگاه یخ ساز

قیمت دستگاه یخ ساز ، در مطلب بالا با انواع دستگاه های یخ ساز آشنا شدید. این دستگاه ها در برندها و مدل ها و ظرفیت ها تولید می شوند که این سبب تفاوت قیمت هر کدام از آنها شده است. شرکت البرز تجهیز ارائه دهنده انواع دستگاه های یخ ساز در مدل های مختلف با ضمانت و خدمات پس از فروش می باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره با کارشناسان خبره در شرکت البرز تجهیز تماس گرفته و پس از دریافت اطلاعات لازم در خصوص دستگاه مورد نظرتان، اقدام به سفارش کالای خود نمایید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری ، در هنگام خرید دستگاه های یخ ساز توجه به مشخصات فنی در کنار توجه به جنس بدنه این دستگاه ها بسیار مورد اهمیت می باشد. استفاده از کمپرسور با توان بالا در تمام ظرفیت های دستگاه های یخ ساز توسط برخی از تولید کنندگان موجب افزایش مصرف انرژی می شود که خریدارباید به این نکته توجه خاص داشته باشد.

دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد سایت شوید .

وارد شوید

برگشت به بالا
فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه