تجهیزات کترینگ

تجهیزات کترینگ

تجهیزات کترینگ به لوازم و ابزارهایی گفته می شود که جهت آماده کردن غذا و سرو انواع خوراکی ها و غذاها در یک مکان مشخص قرار داده می شوند. از کترینگ های مهم میتوان به کترینگ هواپیمایی، هتلی، خانگی، قطار، بیمارستانی و جایگاه های دیگر اشاره نمود. از جمله تجهیزات کترینگ، دیگ مکانیزه پخت برنج و خورشت، دستگاه خلال کن برقی صنعتی، دستگاه اره استخوان بر برقی، اجاق پلوپز زمینی، دستگاه برش مرغ و دستگاه بخارپز می باشند.

دیگ مکانیزه پخت برنج و خورشت

یکی از تجهیزات کترینگ میتوان به دیگ مکانیزه پخت برنج و خورشت صنعتی اشاره نمود. جهت پخت انواع برنج و انواع خورشت در کترینگ، لازم است از ابزارهای صنعتی استفاده نمود. دیگ مکانیزه پخت برنج و خورشت جهت پخت سیصد و پنجاه پرس برنج طراحی شده است. این نوع دیگ ها دارای شیر ورود آب، شیر تخلیه و قابلیت شستشو همراه با آبکشی و پخت می باشند. تمام آشپزخانه های صنعتی و کترینگ از این ابزار جهت پختن برنج و خورشت استفاده می کنند. از مزایای استفاده از دیگ مکانیزه، کاهش هفتاد درصدی نیروی انسانی است که با حضور یک نفر قابل انجام و مدیریت می باشد.

از ویژگی های دیگ مکانیزه، عایق بندی مناسب دیگ، عدم انتقال گرما به خارج از دیگ، پاتیل سه جداره با آب، انتقال حرارت غیر مستقیم به دیواره داخلی پاتیل، جنس بدنه داخلی و خارجی استیل با گرید صنایع غذایی و جابجایی مواد در دیگ می باشد. دمایی که طی آن برنج و خورشت در دیگ پخته می شود، 120 درجه سانتی گراد است. با توجه به مکانیزه بودن دیگ و درجه مناسب، احتمال ته گرفتن و سوختگی غذا وجود نخواهد داشت. به همین دلیل ویژگی های مغذی مواد غذایی حفظ خواهند شد. طی مراحل پخت، مصرف برق و انرژی کاهش می یابد.

دستگاه خلال کن برقی صنعتی

یکی از کاربردی ترین ابزارها و تجهیزات کترینگ، دستگاه خلال کن برقی می باشد. وظیفه و کاربرد دستگاه خلال کن برقی صنعتی، خلال، رنده و اسلایس کردن مواد غذایی مانند: سیب زمینی، انواع میوه ها و سالاد می باشد. از ویژگی های دستگاه خلال کن برقی صنعتی، با برق کار کردن، قابلیت جابجایی تیغه های چاقو، برش تمیز و دقیق، طراحی مناسب و امنیت بالای دستگاه می باشد.

دستگاه خلال کن دارای دسته ای جهت جابجایی آسان، مدیریت شروع و پایان کار و منبع تغذیه می باشد. میتوان میوه جات را به صورت خلال کردن، رنده کردن، ریز کردن، خرد کردن، برش زدن و تغییر شکل میوه در آورد. دستگاه خلال کن برقی دارای 5 تیغه می باشد که جهت افزایش سرعت کار میتواند مورد استفاده قرار گیرد. تیغه ها دارای وظایف مختلفی می باشد. برای مثال، یک تیغه وظیفه خلال کردن، دیگری وظیفه رنده کردن و دیگری وظیفه برش دادن را بر عهده دارند.

دستگاه اره استخوان بر برقی

دستگاه اره استخوان بر که از جنس آلومینیوم طراحی و تولید شده است، یکی از تجهیزات کترینگ می باشد. با توجه به اینکه انواع گوشت ها مانند مرغ و ماهی دارای استخوان و به صورت یخ زده می باشند، لازم است از دستگاهی استفاده گردد که در کمترین زمان، گوشت ها برش داده شوند.

جنس دستگاه اره استخوان برقی از آلومینیوم است که در برابر ساییدگی و خوردگی مقاومت می کند. انواع برش ها با استفاده از تیغه هایی که در دستگاه اره استخوان تعبیه شده است صورت می گیرد. برش انواع گوشت و استخوان منجمد یکی از مهمترین فعالیت های کترینگ می باشد که نیاز به وجود دستگاه اره استخوان دارد. از گوشت هایی که توسط دستگاه اره استخوان برش داده می شود، میتوان به گوشت گوسفندی، گوست گوساله، استخوان، مرغ، ماهی، گوشت یخ زده، ماهی یخ زده و گوشت هایی همراه با استخوان، اشاره نمود.

اجاق پلوپز زمینی

یکی از تجهیزات کترینگ، اجاق گاز پلوپز زمینی می باشد که جهت پخت انواع برنج و خورشت مناسب می باشد. اجاق پلوپز یکی از مهمترین ابزارها و تجهیزات کترینگ و رستوران ها می باشد. اجاق پلوپز به صورت سه مدل کوره دار، پروفیلی و استیل طراحی و تولید می شود. میزان و مقداری پلویی که می بایست آماده گردد، تعیین کننده تعداد شعله های یک اجاق پلوپز زمینی است. رستوران های کوچک و متوسط از پلوپزهای دو شعله و رستوران های بزرگ از اجاق پلوپز سه و چهار شعله استفاده می کنند. از ویژگیهای اجاق گاز پلوپز زمینی، قابلیت کارکرد با گاز شهری و گاز مایع است. جنس اجاق گاز از چدن است که موجب افزایش طول عمر اجاق گاز می شود. همچنین کاهش انرژی و حرارت بالا به همراه مشعل فشار قوی جهت جوش آوردن سریع آب، از ویژگیهای دیگر اجاق پلوپز می باشد.

دستگاه برش مرغ

از تجهیزات ضروری و لازم کترینگ، دستگاه برش مرغ می باشد که جهت خرد کردن، تکه تکه کردن انواع گوشت های مرغ، کبک، ماهی، بلدرچین، گوساله و گوشت های دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. از ویژگی های دستگاه برش مرغ، میتوان به اتوماتیک بودن آن، کارکرد ساده و آسان دستگاه، ریل های متحرک جهت حمل و جابجایی، خرد کردن انواع گوشت های یخ زده می باشد.

گوشت های مرغ، اردک، ماهی، غاز، بوقلمون، میگو و گوشت های مشابه دیگر، میتوانند با استفاده از دستگاه برش مرغ، به سادگی در زمانی کوتاه برش داده شوند. جنس دستگاه برش مرغ از استیل است که مطابق با استانداردهای جهانی تولید شده است. از ویژگی های دستگاه برش مرغ میتوان به ضد زنگ بودن، تیغه های برنده، استحکام بالای بدنه و کاربرد مفید آن در کترینگ اشاره نمود.

دستگاه بخارپز

یکی از مهمترین و کاربردی ترین دستگاه های تجهیزات کترینگ، دستگاه بخارپز است. این دستگاه جهت دم کردن برنج و بخار پز نمودن انواع گوشت ها، سبزیجات و خوراکی های دیگر تولید شده است. دستگاه بخارپز دارای دو جداره جنس ورق استیل می باشد که ضد زنگ است. منبع ورودی آب در پشت دستگاه قرار گرفته است.

جابجایی آسان و حمل راحت دستگاه بخارپز از ویژگی های این دستگاه است. این دستگاه دارای بخش گرمخانه است که جهت گرم نگه داشتن انواع برنج و خورشت به کار برده می شود. در دستگاه بخارپز، کیفیت غذا حفظ شده و غذا تازگی و گرمای ابتدای پخت را حفظ خواهد نمود. نگهداری انواع برنج، گوشت ها و خورشت ها در دستگاه بخارپز میسر می باشد. با استفاده از دستگاه بخارپز، در طول شبانه روز، غذاها گرم و آماده سرو کردن می باشند. گرمخانه امکان نگهداری انواع غذاها را فراهم می کند. ظروفی که در گرمخانه نگهداری می شود از جنس استیل می باشد. دستگاه بخارپز در اندازه ها و مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود که جهت استفاده در مکان های مختلف کاربرد دارد. برای خرید محصولات تجهیزات کترینگ می توانید به فروشگاه سایت البرز تجهیز مراجعه کنید.

دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد سایت شوید .

وارد شوید

یک دیدگاه

  1. بهاره دژانکاه گفت:

    مطلب مفیدی بود

برگشت به بالا
فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه