تجهیزات کافی شاپ

تجهیزات کافی شاپ به لوازم و ابزارهای کاربردی در کافی شاپ گفته می شود که جهت ارائه خدمات در کافی شاپ طراحی شده اند. نوشیدنی های گرم و سرد با وجود تجهیزات پیشرفته، کیفیت بالاتری خواهد داشت. به طور کلی تجهیزات کافی شاپ شامل لوازمی از جمله آسیاب قهوه، اسپرسو ساز، مخلوط کن صنعتی، یخچال وفریزر، ماشین ظرفشویی و یخ ساز می باشد.

دستگاه آسیاب قهوه

دستگاه آسیاب قهوه یکی از مهمترین لوازم و تجهیزات کافی شاپ می باشد. گرایندر یا آسیاب قهوه اولین وسیله ای است که جزء اصلی تجهیزات کافی شاپ می باشد. خرید دانه های قهوه با کیفیت و آسیاب کردن آن بسیار مهم می باشد. دستگاه آسیاب قهوه دارای مدل های مختلفی می باشد که کارکردها و کاربردهای متفاوتی دارد. از انواع دستگاه آسیاب قهوه میتوان به آسیاب دندانه ای، آسیاب تیغه ای برقی و آسیاب دندانه ای اسپرسو اشاره نمود.

دستگاه آسیاب دندانه ای جهت آسیاب کردن انواع قهوه به کار میرود. به این صورت که با روشن کردن دستگاه، دانه های قهوه داخل دستگاه ریخته می شود و پس از برخورد با تیغه های دستگاه، پودر می شوند. آسیاب دندانه ای به دو صورت دندانه ای صفحه ای و قیفی تقسیم بندی می  شود.
نوع دوم از انواع دستگاه آسیاب قهوه، آسیاب دندانه ای اسپرسو می باشد که به صورت تخصصی تر، با داشتن درجه بندی دستگاه، دانه های قهوه را در اندازه های مختلف پودر می کند.

نوع سوم از انواع دستگاه های آسیاب، آسیاب تیغه ای برقی است که با سرعت زیاد، دانه های قهوه را به بخش های کوچکتر تقسیم بندی می کند. در این نوع آسیاب، میتوان درجه اندازه پودر شدن قهوه را مشخص کرد و جهت افزایش دقت کار کردن دستگاه، از زمان سنج استفاده نمود.

دستگاه اسپرسو ساز

اسپرسو ساز دستگاهی است که جهت تهیه انواع نوشیدنی هایی که بر پایه قهوه می باشند مورد استفاده قرار میگیرد. در دستگاه اسپرسو ساز، اسپرسو که طرفداران زیادی میان انواع قهوه ها دارد آماده می شود. انواع اسپرسو سازها شامل تک بویلر و مولتی بویلر می باشد. در اسپرسو ساز تک بویلری، دمای آب به صورت اتوماتیک و بر اساس استانداردهای در نظر گرفته شده تنظیم می شود.

در حالی که اسپرسو ساز دوبویلری دارای شرایط و وضعیتی می باشند که میتوان دمای آب را در آن کنترل نمود. در دستگاه اسپرسو ساز مولتی بویلر، قهوه ها به صورت تخصصی تر تولید می شود. زمان نصب و استفاده از دستگاه اسپرسو ساز لازم است با متخصصان تجهیز و راه اندازی کافی شاپ مشورت شود. فضایی که جهت قراردهی دستگاه اسپرسو ساز لازم است با توجه به نوع تک گروپ یا دو گروپه مشخص می شود. تک گروپ یا دو یا سه گروپ بودن اسپرسو ساز، در رابطه با تعداد مشتریان و تعداد نوشیدنی ها در طی هفته تعیین و مشخص می شود.

مخلوط کن

بلندر یا مخلوط کن صنعتی، یکی دیگر از تجهیزات کافی شاپ می باشد که جهت خرد کردن و میکس کردن میوه ها مورد استفاده قرار میگیرد. مخلوط کن ابزاری است که جهت آبمیوه گیری انواع میوه ها در کافی شاپ استفاده می شود. بلندر وسیله ای است که در آن، پارچی روی موتور قرار گرفته و با فشار دکمه ای، مواد داخل پارچ را با هم ترکیب و مخلوط می کند.

بلندر و مخلوط کن ها دارای انواع مختلفی با برندهای متفاوتی می باشد. مخلوط کن صنعتی برویل استرالیا، گاستروبک آلمان، همیلتون بیچ آمریکا و ویتامیکس آمریکا از انواع برندهای مخلوط کن صنعتی مشهور می باشد. از عواملی که در انتخاب یک مخلوط کن مورد نظر می باشد، نوع پارچ مخلوط کن، نوع تیغه، نوع موتور، قدرت موتور، قیمت و شکل و ظاهر مخلوط کن یا بلندر می باشد.

یخچال و فریزر

از تجهیزات دیگر کافی شاپ، یخچال ها و فریزرها هستند که یکی از مهمترین بخش های هر کافی شاپی می باشند. ویژگی یخچال های صنعتی این است که با هر بار باز و بسته شدن درب یخچال، دما و هوای سرد داخل یخچال از بین نمیرود و داخل یخچال باقی میماند. انواع یخچال های کافی شاپ شامل مدل های ایستاده، خوابیده و صندوقی می باشد.

 

محصولات و موادی که در یخچال نگهداری می شود شامل مواد غذایی، مواد گوشتی، مواد دارویی و خوراکی های مربوط به کافی شاپ می باشد. انواع یخچال های فریزر صنعتی به دو صورت استراکچر و بدون استراکچر طراحی و تولید می شوند. کارایی و عملکرد یخچال فریزر صنعتی از نوع استراکچر بیشتر از سنتی است. یخچال های صنعتی با یخچال های خانگی تفاوت دارند و نوع طراحی و ساختار و کاربردشان فرق دارد.

یخچال صنعتی عمودی یا ایستاده به صورت تک درب، دو درب و حتی سه درب تولید می شود. یخچال صنعتی ایستاده جهت نمایش خوراکی هایی مانند شیرینی و کیک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
یخچال صنعتی صندوقی یا کابینتی به صورت دو درب و شش درب تولید می شود. یکی از دلایل استفاده از یخچال صنعتی صندوقی، فضای کم در کافی شاپ میباشد که بهتر است از این نوع یخچال ها استفاده گردد.
فریزر صنعتی با دمای 14 درجه سلسیوس، شرایطی را برای مواد غذایی فراهم می آورد که مواد خوراکی در سرما نگهداری شوند.

ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی دستگاهی است که جهت شست و شوی ظروف مورد استفاده قرار میگیرد. ماشین ظرفشویی موجب میشود پرسنل کافی شاپ با سرعت بیشتری از ظروف پاکیزه و تمیز استفاده نمایند. انواع ماشین ظرفشویی شامل 540 بشقاب، 1200 بشقاب و 5400 بشقاب میباشد. انواع ماشین ظرفشویی با توجه به مولفه های کیفیت ساخت ماشین ظرفشویی، طراحی و زیبایی ماشین ظرفشویی و کاربرد و نوع ماشین لباسشویی بستگی دارد.

یخ ساز و یخ خردکن

یخ سازها دستگاه هایی هستند که آب وارد شده به دستگاه را به انواع یخ های پودری، یخ خرد، یخ قالبی، یخ حبه ای، یخ قالبی و یخ پولکی مبدل میکند. انواع دستگاه های یخ ساز شامل دستگاه یخ ساز حبه ای، دستگاه یخ ساز خانگی، دستگاه یخ ساز پولکی، دستگاه یخ ساز پودری و دستگاه یخ ساز قالبی میباشد.

ماکروفر صنعتی

با توجه به اینکه در کافی شاپ نیاز به پخت انواع شیرینی و کیک هست، استفاده از دستگاه ماکروفر صنعتی جهت سرعت بخشیدن به فرآیند تولید کیک و شیرینی مهم می باشد. ماکروفر صنعتی دستگاهی مورد نیاز است که جزء تجهیزات کافی شاپ به شمار می آید. برای خرید تجهیزات کافی شاپ می توانید به فروشگاه سایت البرز تجهیز مراحعه کنید.

برگشت به بالا
فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه