تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ

تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ ، راه اندازی کافی شاپ از اصول و قواعد خاصی پیروی می کند، یکی از این قواعد، تهیه تجهیزات کافی شاپی و ملزومات آن می باشد، چرا که بدون این لوازم تاسیس و راه اندازی کافی شاپ و یا کافه رستوران مقدور نخواهد بود. پس در ابتدا لازم است برای شروع این کار هزینه های راه اندازی را برآورد نموده و با تخصیص هزینه، اقدام به راه اندازی کافی شاپ نمایید. هزینه های مقدماتی شامل مکان، لوازم مورد نیاز کافه رستوران، دکوراسیون کافی شاپ، منوی کافی شاپ، نیروی کار و مواد اولیه می باشند. حال در این مقاله به بررسی تجهیزات کافه رستوران و یا کافی شاپ خواهیم پرداخت و لیستی از ضروری ترین و مهم ترین آنها را بیان خواهیم کرد.

دستگاه اسپرسوساز

دستگاه اسپرسو یکی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ ها و رستوران ها می باشد. از این دستگاه برای تولید قهوه ای با غلظت مناسب استفاده می گردد. اسپرسوسازها در انواع اسپرسوسازهای برقی فاقد پمپ، اسپرسوسازهای پمپ دار و اسپرسوسازهای روگازی یا موکاکاپ تولید می شوند. اسپرسوسازها براساس نوع عملکرد به انواع نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم بندی می شوند و از لحاظ تعداد گروپ به تک گروپ، دو گروپ و سه گروپ و نیز از جهت تکنولوژی به تک بویلر، دو بویلر و مولتی بویلر دسته بندی می شوند.

قهوه ساز

قهوه سازها دسته دیگری از تجهیزات کافی شاپی و کافه رستورانی بوده که به دو سته برقی و دستی تقسیم بندی می شوند. دستگاههای قهوه ساز هر یک برای نوع خاصی از قهوه بیشتر کاربرد دارند و در انواع قهوه سازهای موکاپات یا قوری موکا، قهوه ساز فرنچ پرس، قهوه ساز فیلتری یا قهوه ساز قطره ای، قهوه ساز شنی و .. تقسیم بندی می شوند.

بلندر یا مخلوط کن

بلندرها یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ ها می باشد که برای تهیه انواع شیک، اسموتی و انواع کوکتل مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این دستگاه، می توان بستنی و یخ را با هم ترکیب کرد و یک نوشیدنی فوق العاده تهیه نمود. بلندرها در انواع کاوردار و بدون کاور عرضه می شوند. بلندرهای کاوردار از سر و صدای خیلی کمی برخوردارند.

شیکر

شیکر یا شیکر میلک دستگاهی بسیار کاربردی برای کافی شاپ ها می باشد. از این تجهیزات برای میکس کردن بستنی، شیر و یا قهوه سرد استفاده می شود. این تجهیزات در انواع تک لیوان، دو لیوان و سه لیوان به بازار عرضه می شوند. شیکرها دارای لیوان های متحرکی بوده که به راحتی درآورده می شوند و هر لیوان مجهز به پره جداگانه برای میکس می باشد.

شیر گرمکن

از این دستگاه برای ترکیب و داغ کردن شیر، شیر کاکائو، هاتچاکلت و غیره استفاده می شود. شیر داغ کن ها مجهز به یک محفظه شفاف و همزن بوده که در انواع 2 لیتری، 5 لیتری و 10 لیتری تولید می شوند.

یخ در بهشت ساز

یخ در بهشت سازها برای تهیه انواع آبمیوه خنک کاربرد دارند. دستگاههای آبمیوگیری در انواع تک مخزن، دو مخزن و سه مخزن تولید می شوند که هر یک با توجه به تعداد مخزن ها قیمت های بالاتری دارند. غالبا گنجایش هر مخزن حدود 10 لیتر بوده که جداره آنها شفاف و محکم می باشد و جنس بدنه نیز از استیل ساخته می شود.

گل خامه زن

دستگاه گل خامه زن برای تهیه انواع خامه های خوشمزه در کافی شاپ ها و آبمیوه فروشی ها استفاده می شود. گل خامه زن در انواع دستی و برقی ارائه می شوند. این دستگاه برای فرم دادن انواع خامه، کرم، سس و موس کاربرد دارد. قیمت دستگاه گل خامه زن برقی بیشتر از دستگاه گل خامه زن دستی می باشد.

وافل ساز

وافل نوعی شیرینی لذیذ بوده که از آرد، شکر، تخم مرغ، کره و شیر تهیه می شود برای تهیه وافل لازم است از دستگاه وافل ساز استفاده کنید. وافل سازها دارای قالب های متنوعی بوده که قادرند شیرینی وافل را به شکل های مختلفی مانند دایره ای، تخم مرغی، پنجره ای، سوسیسی و غیره ارائه دهند.

کرپ ساز

کرپ نوعی نان خوشمزه و نازک می باشد که برای تهیه آن از دستگاهی به نام کرپ ساز استفاده می شود. دستگاه کرپ ساز در انواع برقی و گازی در بازار عرضه می شود.

سرخ کن رومیزی

کافی شاپ ها عموما نسبت به فست فودها فضای کمتری دارند به همین دلیل از سرخ کن های رومیزی به دلیل اشغال کمی از فضا، بیشتر استفاده می شود. سرخ کن ها برای سرخ کردن سیب زمینی، قارچ و … کاربرد دارند و در انواع تک لگن و دو لگن عرضه می شوند.

شو کیک

شو کیک ها با دما و نوردهی مناسب، برای نگهداری انواع کیک به منظور جلوگیری از وا رفتن و خراب شدن کیک ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین فضای بسیار زیبایی برای کافی شاپ و کافه رستوران ها فراهم می نمایند.

تاپینگ بستنی

تاپینگ بستنی با مجهز بودن به کمپرسور کم مصرف و ایجاد دمای خنک مکان مناسبی برای نگهداری و به نمایش گذاشتن بستنی های اسکوپی می باشند. تاپینگ ها دارای تعداد لگن های متعدد بوده که هر طعمی از بستنی به طور جداگانه در یکی از این لگن ها قرار داده می شوند و به مشتری امکان می دهد، نوع بستنی دلخواه خود را انتخاب نماید.

بویلر آب جوش

بویلرها قادرند آب جوش برای تهیه انواع چای، دمنوش، قهوه دمی و سایر نوشیدنی های گرم فراهم آورند. بویلرهای آب جوش با اتصال به آب شهری و با مصرف انرژی برق بهترین انتخاب برای تامین آب داغ مورد نیاز می باشد.

یخچال و فریز صنعتی

یخچال و فریزها با نگهداری مواد غذایی جز لاینفک کافی شاپ ها می باشند. حجم و ابعاد یخچال مورد نیاز با توجه به مقدار مواد اولیه و فضای کافی شاپ در نظر گرفته می شوند.

نتیجه پایانی

راه اندازی هر کسب و کاری مانند: راه اندازی کافی شاپ و یا راه اندازی رستوران نیازمند تهیه اسباب و لوازم مربوط به آن حرفه می باشد. بدون شک هر چه تجهیزات خریداری شده برای کافی شاپ ها حرفه ای تر انتخاب شوند، سبب افزایش بازدهی در بلند مدت خواهد شد. در چنین صنعتی نیاز به خریداری وسایل متنوع و گوناگونی است که هر بنیانگذاری با توجه به اولویت ها و سرمایه خود تعدادی از این تجهیزات را خریداری می نماید. مواردی که در بالا گفته شد جز لوازم مهم و کاربردی کافه رستوران هاست.

دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد سایت شوید .

وارد شوید

برگشت به بالا
تجهیزات آشپزخانه صنعتی
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه